Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Artykuły
Jakimi środkami czyścić kuchnię?

Kuchnia to jedno z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń w domu. Jest to tym samym również miejsce, które najtrudniej utrzymać w czystości. Tłuszcz, opary z gotowania i pozostałości jedzenia mogą stanowić wyzwanie - szczególnie kiedy brakuje nam regularności w sprzątaniu. Jakich zatem środków użyć, aby sprzątanie było łatwe i efektywne?

Firma sprzątająca czy osoba na etat - w co lepiej zainwestować?

Każde biuro, każda hala i każdy magazyn wymaga częstego i regularnego sprzątania. To nie tylko kwestia komfortu naszego i naszych pracowników, ale również bezpieczeństwa i higieny pracy i odpowiednich przepisów. Czy lepiej jest zatrudnić w tym celu profesjonalną firmę sprzątającą, czy jednak osobę na etacie, nad którą będziemy mieli większą kontrolę?

Chmura tagów
Suszarka czy ręcznik papierowy? Które rozwiązanie jest bardziej higieniczne
Suszarka czy ręcznik papierowy? Które rozwiązanie jest bardziej higieniczne

Nie tak dawno media obiegły zdjęcia i newsy, informujące że po wysuszeniu rąk suszarką w toalecie publicznej mamy na dłoniach więcej bakterii niż przed umyciem rąk.

Informacje te zostały zapewne wyciągnięte z badania, które zostało zlecone przez europejskich producentów papieru. W kontrze do tego badania - firma Dyson zleciła swoje badania, które miały pokazać, że nie ma takiego związku, i że suszarki ze względu na siłę strumienia powietrza usuwają drobnoustroje z rąk. 

Można zaobserwować tutaj ciąg przyczynowo-skutkowy. Kto jest fundatorem badań - na jego korzyść one przemawiają :).

Na nasze szczęście zostały przeprowadzone także niezależne badania, które w rezultacie pokazały, że żadne z rozwiązań nie ma znaczącej przewagi nad pozostałym. Zarówno suszenie rąk suszarką, ręcznikiem papierowym, ręcznikiem z tkaniny czy też suszarką miało podobny rezultat, badanie przeprowadzono na populacji 99 osób.

To na co powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę to prawidłowe mycie rąk.
Odpowiednie osuszenie jest oczywiście ważne - ponieważ na mokrych dłoniach bakterie przenoszą się łatwiej. W porównaniu do takich powierzchni jak klamki, przyciski od umywalek, na których to "roi" się od bakterii, metodą osuszania rąk nie powinniśmy się martwić.

  • Naszą ofertę suszarek do rąk można zobaczyć: Tutaj
  • Natomiast na ofertę ręczników papierowych można zajrzeć: Tu

 


Źródła:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3538484/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30006281
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30537524
https://www.vox.com/2016/4/26/11461304/hand-dryers-spread-germs

 

Masz pytania?

Zadzwoń:

17 854 54 08

Napisz:  

sklep@softmm.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl