Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Artykuły
Firma sprzątająca czy osoba na etat - w co lepiej zainwestować?

Każde biuro, każda hala i każdy magazyn wymaga częstego i regularnego sprzątania. To nie tylko kwestia komfortu naszego i naszych pracowników, ale również bezpieczeństwa i higieny pracy i odpowiednich przepisów. Czy lepiej jest zatrudnić w tym celu profesjonalną firmę sprzątającą, czy jednak osobę na etacie, nad którą będziemy mieli większą kontrolę?

Jak wyposażyć łazienkę w gabinecie dentystycznym?

Gabinet dentystyczny jest niezbyt lubianym miejscem, choć z konieczności często odwiedzanym. Jego wystrój i wyposażenie jest dość specyficzne, a z pewnością musi znaleźć tam swoje miejsce choćby niewielkie pomieszczenie przeznaczone na łazienkę – osobną dla pacjentów i osobną dla personelu. Co powinno się w niej znaleźć?

Chemia profesjonalna - czy można stosować ją w domu? Odzieramy z mitów!

Słowo "chemia profesjonalna" kojarzy się głównie z produktami do utrzymywania czystości w dużych placówkach, fabrykach, szpitalach, szkołach itd. itp.
Często używana w bardzo specjalistycznych zastosowaniach. Nie zapominajmy, że do kategorii chemii profesjonalnej zaliczają się też produkty bardziej ogólnego zastosowania. Możemy je bez żadnego problemu wykorzystywać w domu, z korzyścią dla naszego portfela!

Chmura tagów
Suszarka czy ręcznik papierowy? Które rozwiązanie jest bardziej higieniczne
Suszarka czy ręcznik papierowy? Które rozwiązanie jest bardziej higieniczne

Nie tak dawno media obiegły zdjęcia i newsy, informujące że po wysuszeniu rąk suszarką w toalecie publicznej mamy na dłoniach więcej bakterii niż przed umyciem rąk.

Informacje te zostały zapewne wyciągnięte z badania, które zostało zlecone przez europejskich producentów papieru. W kontrze do tego badania - firma Dyson zleciła swoje badania, które miały pokazać, że nie ma takiego związku, i że suszarki ze względu na siłę strumienia powietrza usuwają drobnoustroje z rąk. 

Można zaobserwować tutaj ciąg przyczynowo-skutkowy. Kto jest fundatorem badań - na jego korzyść one przemawiają :).

Na nasze szczęście zostały przeprowadzone także niezależne badania, które w rezultacie pokazały, że żadne z rozwiązań nie ma znaczącej przewagi nad pozostałym. Zarówno suszenie rąk suszarką, ręcznikiem papierowym, ręcznikiem z tkaniny czy też suszarką miało podobny rezultat, badanie przeprowadzono na populacji 99 osób.

To na co powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę to prawidłowe mycie rąk.
Odpowiednie osuszenie jest oczywiście ważne - ponieważ na mokrych dłoniach bakterie przenoszą się łatwiej. W porównaniu do takich powierzchni jak klamki, przyciski od umywalek, na których to "roi" się od bakterii, metodą osuszania rąk nie powinniśmy się martwić.

  • Naszą ofertę suszarek do rąk można zobaczyć: Tutaj
  • Natomiast na ofertę ręczników papierowych można zajrzeć: Tu

 


Źródła:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3538484/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30006281
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30537524
https://www.vox.com/2016/4/26/11461304/hand-dryers-spread-germs

 

Masz pytania?

Zadzwoń:

17 854 54 08

Napisz:  

sklep@softmm.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl