Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Artykuły
Jakimi środkami czyścić kuchnię?

Kuchnia to jedno z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń w domu. Jest to tym samym również miejsce, które najtrudniej utrzymać w czystości. Tłuszcz, opary z gotowania i pozostałości jedzenia mogą stanowić wyzwanie - szczególnie kiedy brakuje nam regularności w sprzątaniu. Jakich zatem środków użyć, aby sprzątanie było łatwe i efektywne?

Firma sprzątająca czy osoba na etat - w co lepiej zainwestować?

Każde biuro, każda hala i każdy magazyn wymaga częstego i regularnego sprzątania. To nie tylko kwestia komfortu naszego i naszych pracowników, ale również bezpieczeństwa i higieny pracy i odpowiednich przepisów. Czy lepiej jest zatrudnić w tym celu profesjonalną firmę sprzątającą, czy jednak osobę na etacie, nad którą będziemy mieli większą kontrolę?

Chmura tagów
Mydło w pianie, mydło w płynie co wybrać?
Mydło w pianie, mydło w płynie co wybrać?

Niewątpliwą zaletą mydła w pianie  - jest jego efektywność. 

Jak działa? Mydło w płynie, które jest cieczą - przepływa w dozowniku przez specjalny mechanizm - spieniacz, następnie jest dozowane na dłoń. Dzięki tej formie podawania - zużywane jest znacznie mniej produktu. Forma pianki powoduje wrażenie, że używa się dużo produktu, łatwo ją się rozprowadza na dłoniach. Dawka mydła w pianie, którą podają dozowniki, jest zazwyczaj ok. 2-3 razy mniejsza niż ta, którą podają dozowniki mydła w płynie.
Według badań - w przestrzeniach publicznych - mydło w pianie potrafi oszczędzić około nawet 16% wody, ponieważ, zużywa się jej mniej do spłukania go z dłoni. W dzisiejszych czasach, gdy nasza ogólna świadomość ekologiczna jest coraz wyższa - jest to bardzo ważny argument.

Niestety, mydło w pianie ma też swoje słabe strony. Badania pokazują, że w znacznie gorszym stopniu usuwa bakterie z dłoni - w porównaniu do klasycznego mydła w płynie. 
W placówkach takich jak lotniska, szpitale - zaleca się także korzystanie z preparatów do dezynfekcji rąk - zwiększają znacznie skuteczność mycia rąk (w dowolnej formie).
Podsumowując - jeśli naszym priorytetem jest wydajność i oszczędność - mydła w pianie są dla nas. Jeśli przy wyborze produktu kierujemy się głównie poziomem higieny - wtedy wybierzmy mydła w płynie.

Nasza oferta mydeł: Tu!

Preparat do dezynfekcji rąk: Tu!


Źródła:
https://www.chespackhygiene.com/resources/foam-soap-vs-liquid-soap/
https://www.reuters.com/article/us-health-handwashing-foam-soap-idUSKBN16U2ZJ
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0196655317300822

 

Masz pytania?

Zadzwoń:

17 854 54 08

Napisz:  

sklep@softmm.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl