Masz pytania? Zadzwoń!

17-854-54-08

lub napisz: sklep@softmm.com.pl
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Artykuły
Jak zadbać o higienę i bezpieczeństwo w miejscu pracy?

Pandemia wywołana koronawirusem sprawiła, że wielu przedsiębiorców zdecydowało się wysłać swoich pracowników do domów, żeby to w nich wypełniali swoje codzienne obowiązki służbowe. Jednak po kilkutygodniowej pracy zdalnej przychodzi czas, kiedy część firm powoli wraca do normalnego funkcjonowania. W jaki sposób zadbać o stanowisko pracy, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzenianie się wirusa?

Preparaty do odkażania rąk. Dlaczego warto je stosować?

Każdego dnia niezliczoną ilość razy dotykamy różnych przedmiotów i powierzchni. Bardzo często nasze dłonie manipulują też w okolicach twarzy. Czy to poprawiając włosy, drapiąc się po policzku, czy przecierając oko. To wszystko sprawia, że istnieje duże ryzyko przeniesienia w ten sposób bakterii i wirusów do naszego organizmu. Żeby do tego nie dopuścić, powinniśmy ograniczyć dotykanie twarzy, a także dbać o higienę i regularnie przeprowadzać dezynfekcję dłoni. Jakie preparaty do rąk nam się przydadzą?

Skuteczne preparaty do mycia i dezynfekcji sanitariatów i innych powierzchni

Toalety i prysznice w miejscach publicznych potencjalnie mogą być skupiskiem różnych bakterii i drobnoustrojów. Stąd tak ważne jest ich regularne mycie i dezynfekcja. W tym celu należy sięgnąć po profesjonalne artykuły chemiczne, które szybko i skutecznie pozwolą pozbyć się wszystkich zabrudzeń. Co więcej, powłoka, tworzona przez wysokiej jakości środki czystości, sprawia, że brud nie przywiera do powierzchni i usunięcie go jest o wiele łatwiejsze.

Chmura tagów

O czym warto pamiętać, sprzątając powierzchnie sportowe?

O czym warto pamiętać, sprzątając powierzchnie sportowe?

Powierzchnie na halach sportowych czy zakrytych boiskach są bardzo specyficzne. Muszą zapewniać nie tylko wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale także mieć określone parametry fizyczne, jak chociażby współczynnik sprężystości czy antypoślizgowość. Jak sprzątać tego typu obiekty i o czym warto pamiętać?

Rodzaje powierzchni sportowych

Przede wszystkim musimy pamiętać, że powierzchnie sportowe są różne, w zależności od dyscypliny sportu, do której są przeznaczone, ale także od jakości ich wykonania. Nieco inne parametry będzie miała hala sportowa w szkole, a inne profesjonalna hala do trenowania sportowców. Podstawowe rodzaje powierzchni sportowych to:

  • powierzchniowo-elastyczna,

  • punktowo-elastyczna,

  • kombinowana,

  • mieszana.

Warto dobierać inne środki czystości do każdego rodzaju powierzchni. Zwróćmy też uwagę na sam sposób mycia podłogi. W przypadku drewna nie możemy użyć dużej ilości wody do czyszczenia, bo dojdzie do uszkodzenia parkietu.

Jakie środki czystości wybrać?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, by stosowane detergenty nie zmieniały współczynników fizycznych podłogi. Niezbędna więc wydaje się chemia profesjonalna, taka jak środek antypoślizgowy Sauber Lab WP30 Jump Sport. Przeznaczony jest specjalnie do tego rodzaju powierzchni i spełnia normę DIN 18032. Co ważne, nadaje się również do mycia maszynowego, co może być dość istotne. Możliwość skorzystania z takich urządzeń znacznie przyspiesza i ułatwia pracę. Pamiętajmy także, że podłoga sportowa wymaga nie tylko czyszczenia, ale także pielęgnacji i konserwacji poprzez polerowanie, które także nie może zmienić właściwości nawierzchni. Wybierając środek do czyszczenia, sprawdźmy, czy dany detergent umożliwia przeprowadzenie takiego zabiegu. Ważne jest także pH – powinno być obojętne lub lekko zasadowe.

Jak myć podłogę sportową?

Pamiętajmy, że podłogę w halach sportowych należy czyścić tak często, jak jest to możliwe – najlepiej po każdym treningu, choć nie zawsze jest to możliwe. Cały proces powinien być dwuetapowy i składać się z czyszczenia:

  • na sucho,

  • na mokro.

Pierwszy etap ma na celu zebranie kurzu, pyłu i piachu, który został naniesiony na halę. Drugi etap to dokładne wyczyszczenie ze smug i zabrudzeń, do czego najlepiej użyć odpowiedniej i specjalistycznej maszyny szorującej.

Dbanie o podłogę sportową wymaga zastosowania specjalnych środków czystości (chemia profesjonalna) i maszyn, by jej nie zniszczyć i zapewnić osobom trenującym komfort i odpowiednie warunki. Uważajmy na ilość stosowanej wody i zabiegi pielęgnacyjne, które w zależności od rodzaju podłoża, nie zawsze muszą się tu sprawdzić.

 

Masz pytania?

Zadzwoń:

17 854 54 08

Napisz:  

sklep@softmm.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl