Czyszczenie i pielęgnacja mebli
Czyszczenie i pielęgnacja mebli

Meble są ważnym dodatkiem w każdym pomieszczeniu. Wykonywane są z różnych materiałów, kolorów dzięki czemu możemy odmieniać nasze wnętrza. Istotna jest ich trwałość i wygląd. Odpowiednio zadbane meble będą cieszyć nasze oko przez długi czas. Podpowiadamy jak powinna wyglądać pielęgnacja a także jakie środki wybrać.

 

 

 

Czego unikać?

  1. Nadmiar wilgoci

Jednym z niekorzystnych czynników podczas czyszczenia mebli jest nadmiar wilgoci. Żadne meble, niezależnie z jakiego materiału zostały wykonane, nie lubią nadmiaru wilgoci. Warto zadbać, aby ściereczka którą będziemy myć meble nie była zbyt mokra. Wszelkie zanieczyszczenia usuwajmy zwilżoną ściereczką. Gdy coś się rozleje – natychmiast trzeba wytrzeć całą powierzchnię.

  1. Szorstka, źle dobrana ściereczka

Podczas pielęgnacji mebli używajmy miękkich, delikatnych ściereczek. Używając twardych, szorstkich gąbek jesteśmy narażeni na powstanie rys i innych zadrapań. Bardzo dobrym wyborem będzie uniwersalna i miękka ściereczka z mikrofibry.

  1. Wysoka temperatura

Wysoka temperatura jest kolejnym, niekorzystnym czynnikiem. Warto pamiętać, aby pod gorące talerze, kubki podłożyć specjalne podkładkę. Nigdy nie powinniśmy kłaść gorących rzeczy bezpośrednio na meblach. Zastosowanie podkładek izoluje meble od gorąca i chroni je.

 

Czyszczenie mebli krok po kroku

Pierwszym, bardzo istotnym krokiem podczas czyszczenia mebli jest usunięcie kurzu. Najlepiej użyć  do tego specjalnej miotełki do kurzu lub miękkiej ściereczki. Jest to bardzo ważny krok, którego nie należy pomijać. Pozostawiony kurz może wnikać w meble i powodować szybsze zniszczenia.

Następnie przecieramy meble wilgotną szmatką – pamiętajmy żeby nie była zbyt mokra! Dopiero teraz można użyć środków do czyszczenia mebli.

Polecanym preparatem jest Preparat do mycia mebli Meblo Cleaner 500ml. Jest to antystatyczny środek o bardzo wysokiej jakości przeznaczony do czyszczenia, pielęgnacji i odświeżania powierzchni meblowych. Skutecznie usuwa kurz, ślady po palcach a także spowalnia proces osadzania się kurzu. Produkt jest gotowy do zastosowania.

Pamiętajmy by nie nakładać produktów bezpośrednio na powierzchnie. Produkt należy nanieść na miękką ściereczkę i rozprowadzić cienką warstwę na powierzchni. Jest to złota zasada o której warto pamiętać!

 

 

Masz pytania? Zadzwoń:

Telefon: 17 8545408

Lub napisz: sklep@softmm.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl