Dezynfekcja w przedszkolu. Jak dezynfekować zabawki i powierzchnię?
Dezynfekcja w przedszkolu. Jak dezynfekować zabawki i powierzchnię?

Procedury dezynfekcji w przedszkolu

W związku z panującą pandemią koronawirusa we wszystkich obiektach publicznych należy przestrzegać reżimu sanitarnego. Nie inaczej jest na terenie działających przedszkoli i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. GIS opublikował zasady, którymi powinny kierować się wszystkie tego rodzaju obiekty.

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dzieciom i pracownikom przedszkoli, należy regularnie dezynfekować wszystkie powierzchnie często użytkowane np. klamki czy poręcze schodów. Także dezynfekcja toalet w przedszkolu powinna być przeprowadzana częściej. Przed każdym wejściem do budynku i w sali powinien być dostępny dozownik z płynem do dezynfekcji rąk dla opiekunów i rodziców. Z kolei dzieciom należy zorganizować łatwy dostęp do bieżącej wody i mydła. Opiekunowie powinni zachęcać je do częstego mycia rąk.

Należy czyścić także wszystkie powierzchnie stolików, krzeseł, podłogi i dywany po zakończeniu zajęć. Dezynfekcja zabawek w przedszkolu jest niezwykle ważna, dlatego te, których nie da się skutecznie wyczyścić np. pluszaki, powinno się usunąć z sali. Podczas trwającej pandemii dzieci nie mogą przychodzić do przedszkola ze swoimi zabawkami. Zabawy na świeżym powietrzu są możliwe, o ile odbywają się na zdezynfekowanym placu zabaw na terenie placówki.

Środki do dezynfekcji w przedszkolu

Środki do dezynfekcji rąk z alkoholem mogą być nieodpowiednie dla dzieci. Dlatego lepszym wyborem będą mydła ekologiczne w płynie. Delikatne składniki nie podrażnią skóry dziecka. Jednocześnie usuną z niej wszelkiej wirusy.

Do mycia rąk dla dorosłych i szybkiej dezynfekcji powierzchni świetnym wyborem będą produkty na bazie alkoholu. Nie trzeba spłukiwać ich pod bieżącą wodą ani wycierać na sucho. Preparaty do dezynfekcji rąk szybko wysychają i nie pozostawiają śladu na dłoniach.

Chemia profesjonalna dostępna w naszym sklepie obejmuje także preparaty do mycia podłogi. Znajdziesz tam skuteczne środki do dezynfekcji dywanów w przedszkolu, podłóg i toalet. W czasie pandemii szczególnie należy dbać o czystość wszelkich obiektów publicznych, dotyczy to także działających przedszkoli. W naszym sklepie znajdziesz profesjonalną chemię do dezynfekcji każdej powierzchni w budynku, a także wydajne płyny do dezynfekcji rąk.

Masz pytania? Zadzwoń:

Telefon: 17 8545408

Lub napisz: sklep@softmm.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl