Masz pytania? Zadzwoń!

17-854-54-08

lub napisz: sklep@softmm.com.pl
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Artykuły
Jak zadbać o higienę i bezpieczeństwo w miejscu pracy?

Pandemia wywołana koronawirusem sprawiła, że wielu przedsiębiorców zdecydowało się wysłać swoich pracowników do domów, żeby to w nich wypełniali swoje codzienne obowiązki służbowe. Jednak po kilkutygodniowej pracy zdalnej przychodzi czas, kiedy część firm powoli wraca do normalnego funkcjonowania. W jaki sposób zadbać o stanowisko pracy, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzenianie się wirusa?

Preparaty do odkażania rąk. Dlaczego warto je stosować?

Każdego dnia niezliczoną ilość razy dotykamy różnych przedmiotów i powierzchni. Bardzo często nasze dłonie manipulują też w okolicach twarzy. Czy to poprawiając włosy, drapiąc się po policzku, czy przecierając oko. To wszystko sprawia, że istnieje duże ryzyko przeniesienia w ten sposób bakterii i wirusów do naszego organizmu. Żeby do tego nie dopuścić, powinniśmy ograniczyć dotykanie twarzy, a także dbać o higienę i regularnie przeprowadzać dezynfekcję dłoni. Jakie preparaty do rąk nam się przydadzą?

Skuteczne preparaty do mycia i dezynfekcji sanitariatów i innych powierzchni

Toalety i prysznice w miejscach publicznych potencjalnie mogą być skupiskiem różnych bakterii i drobnoustrojów. Stąd tak ważne jest ich regularne mycie i dezynfekcja. W tym celu należy sięgnąć po profesjonalne artykuły chemiczne, które szybko i skutecznie pozwolą pozbyć się wszystkich zabrudzeń. Co więcej, powłoka, tworzona przez wysokiej jakości środki czystości, sprawia, że brud nie przywiera do powierzchni i usunięcie go jest o wiele łatwiejsze.

Chmura tagów
Firma sprzątająca czy osoba na etat - w co lepiej zainwestować?
Firma sprzątająca czy osoba na etat - w co lepiej zainwestować?

Każde biuro, każda hala i każdy magazyn wymaga częstego i regularnego sprzątania. To nie tylko kwestia komfortu naszego i naszych pracowników, ale również bezpieczeństwa i higieny pracy i odpowiednich przepisów. Czy lepiej jest zatrudnić w tym celu profesjonalną firmę sprzątającą, czy jednak osobę na etacie, nad którą będziemy mieli większą kontrolę?

Zalety i wady pracownika etatowego

Główną zaletą pracownika etatowego jest fakt, że jest on zatrudniony przez nas samych. My, jako pracodawcy, możemy wyznaczać mu obowiązki i kontrolować liczbę przepracowanych godzin. Jeśli uważamy, że jest taka potrzeba – możemy zatrudnić pracownika na cały etat, na jego połowę lub jeszcze niższy wymiar. W przypadku zauważenia problemów z czystością naszej powierzchni, zwracamy się bezpośrednio do zatrudnionej osoby i prosimy o lepsze wykonywanie obowiązków. Miesięczny koszt takiego pracownika może nie wydawać się wysoki. Zatrudniając osobę na minimalną krajową, ponosimy wydatek nieco ponad 2700 złotych. Do tego jednak musimy liczyć konieczność zakupu odpowiednich środków czystości czy sprzętu. Nie zawsze będzie to zwykła miotła czy mop – często potrzebne są specjalistyczne wózki do sprzątania. Nie zawsze również dobrym rozwiązaniem jest płacić stawkę minimalną. Jeśli zależy nam dobrze wykonywanych obowiązkach, warto zapłacić więcej. Liczmy się również z faktem, że osoba przez nas zatrudniona może się rozchorować lub pójść na urlop – wtedy konieczne będzie zastępstwo. Zawsze więc lepiej zatrudnić więcej pracowników do sprzątania.

Co na to firmy sprzątające?

Koszt zatrudnienia firmy sprzątającej wbrew pozorom nie jest wysoki. Sprzątanie małego biura trzy razy w tygodniu to wydatek rzędu 1500 złotych. Średnia stawka za osiem godzin pracy to około 400 – 500 złotych. Z jednej strony wydaje się to o wiele wyższą ceną, ale pamiętajmy, że w niej zawarte są ceny:

  • chemii profesjonalnej
  • odpowiedniego sprzętu do sprzątania,
  • artykuły higieniczne,
  • ubezpieczenie na powierzone mienie.

Zyskujemy więc również czas, który musielibyśmy poświęcić na samodzielne kupno chemii profesjonalnej, mydła w płynie czy papieru toaletowego. Z drugiej strony jednak, jeśli nie odpowiada nam jakość wykonywanej usługi, musimy z tym iść do firmy sprzątającej i koordynatora, a nie bezpośrednio do pracownika, który sprząta naszą powierzchnię firmową. Oczywiście możemy zwrócić delikatnie uwagę na pewne niedociągnięcia, ale nie muszą one zostać wzięte pod uwagę.

Co więc opłaca się bardziej? Wiele zależy od posiadanej przez nas powierzchni biurowej czy magazynowej. Z pewnością jednak wynajmując profesjonalną firmę, zyskujemy czas. Może koszt będzie wydawać się nieco wyższy, ale i to nie jest pewne. Chemia profesjonalna czy wózki do sprzątania również kosztują, a w tym wypadku nie musimy sami ponosić tych kosztów.

Masz pytania?

Zadzwoń:

17 854 54 08

Napisz:  

sklep@softmm.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl