Masz pytania? Zadzwoń!

17-854-54-08

lub napisz: sklep@softmm.com.pl
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Artykuły
Jak wybrać wózek do sprzątania?

Utrzymanie czystości w obiektach użyteczności publicznej takich jak szpitale, hotele, czy urzędy wymaga właściwej organizacji pracy i zastosowania odpowiednich narzędzi. Wśród tych ostatnich nieocenioną wartość stanowią wózki do sprzątania.

Sprzątanie hotelu - niezawodne środki

Czystość pokoju to jedna z najistotniejszych kwestii, na którą zwracają uwagę goście hotelowi. Dbałość o ich zadowolenie staje się kluczowa dla hotelarzy, którym zależy na nieposzlakowanej opinii i rozwiniętym systemie poleceń. Dobry wizerunek placówki hotelowej można stworzyć też w internecie.

O czym warto pamiętać, sprzątając powierzchnie sportowe?

Powierzchnie na halach sportowych czy zakrytych boiskach są bardzo specyficzne. Muszą zapewniać nie tylko wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale także mieć określone parametry fizyczne, jak chociażby współczynnik sprężystości czy antypoślizgowość. Jak sprzątać tego typu obiekty i o czym warto pamiętać?

Chmura tagów
Funkcjonalne i estetyczne wyposażenie łazienki hotelowej
Funkcjonalne i estetyczne wyposażenie łazienki hotelowej

Łazienka hotelowa jest pomieszczeniem niezwykle ważnym. W dużej mierze to jej stan i sposób zaopatrzenia decyduje, czy gość zatrzyma się ponownie w naszym hotelu, czy wybierze inny. Co warto zakupić do takiej łazienki, by była ona zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna?

Papier toaletowy robi różnicę

Dużym błędem, który popełniają właściciele lub managerowie hoteli, jest zostawianie w łazienkach hotelowych najtańszego i najzwyklejszego papieru toaletowego. Tymczasem o wiele korzystniej jest kupić papier przyjemny w dotyku, miękki i lekko perforowany. Ten jeden element bardzo poprawia komfort korzystania z łazienki, a tym samym ocenę całego hotelu. Dlatego też lepiej sprawdzi się kupno mniejszych rolek, które będziemy uzupełniać częściej. Ma to też duże znaczenie dla obsługi hotelowej – choć trzeba będzie wymieniać rolki w pojemniku na papier toaletowy częściej, to zyskamy większą kontrolę nad stanem łazienki i będziemy mogli szybciej reagować na ewentualne problemy.

Jaki dozownik do mydła?

Dozownik do mydła może być naścienny lub nablatowy. Drugi rodzaj sprawdzi się w samodzielnych pomieszczeniach sanitarnych przynależących do pokoi hotelowych. Pojemniki na mydło montowane na ścianach będą bardziej funkcjonalne przy otwartych i ogólnodostępnych łazienkach. Zwróćmy uwagę również na:

  • kształt,

  • kolor,

  • materiał wykonania,

  • pojemność.

Bardzo ciekawie i elegancko prezentuje się dozownik mydła Katrin Inclusive czarny o pojemności aż jednego litra. Jeśli do pomieszczenia pasuje jaśniejszy kolor – wybierzmy wersję białą tego samego modelu. Do urządzenia pasują specjalne kartridże z mydłem w pianie albo w płynie, dzięki czemu możemy wybrać różnego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji dłoni.

Suszarka do rąk – czy jest konieczna?

Czy suszarka do rąk jest konieczna w takim miejscu jak hotel? Oczywiście możemy wziąć ją pod uwagę przy wyposażaniu łazienki, ale jest to rozwiązanie droższe i niestety mniej higieniczne niż standardowe ręczniki papierowe ZZ. Miękki, delikatnie perforowany papier jest nie tylko elegancki, ale i zapewnia dokładniejsze wysuszenie dłoni. Po użyciu wystarczy wyrzucić go do kosza na śmieci. Jest też o wiele ekonomiczniejszy i atrakcyjniejszy cenowo. Jeśli jednak mimo wszystko będziemy chcieli zakupić do łazienki hotelowej urządzenie elektryczne, zwróćmy uwagę na jego moc oraz szybkość suszenia. Oba parametry powinny być jak najniższe, by gwarantować mniejsze zużycie prądu. Warty uwagi jest także materiał wykonania obudowy – stal nierdzewna koroduje znacznie wolniej, przez co suszarka będzie nam służyć dłużej.

Co jeszcze w łazience hotelowej?

W indywidualnych łazienkach hotelowych przynależnych do pokoi nie może oczywiście zabraknąć także suszarki do włosów. Montaż na ścianie zapobiegnie ewentualnym zniszczeniom czy przywłaszczeniom. Z pewnością ten element wyposażenia sprawi, że nasi goście z pobytu będą bardziej zadowoleni – szczególnie ci, którzy zapomnieli zabrać własnego urządzenia.

Wyposażenie pomieszczeń sanitarnych wymaga nie tylko zmysłu estetycznego, by każdy element idealnie do siebie pasował, ale również zrozumienia potrzeb naszych gości oraz obsługi hotelowej. Te wszystkie czynniki razem przekładają się na idealną łazienkę hotelową.

Masz pytania?

Zadzwoń:

17 854 54 08

Napisz:  

sklep@softmm.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl