Jak sprzątać siłownie i kluby fitness? Jakich preparatów używać?
Jak sprzątać siłownie i kluby fitness?

Siłownie i kluby fitness są miejscami, w których grupuje się dużo ludzi. Ponadto korzystają oni z tego samego sprzętu i akcesoriów. W miejscach tych istnieje wiele powierzchni, na których może dochodzić do przenoszenia się wirusów i bakterii. Osoby ćwiczące ze względów bezpieczeństwa nie mogą używać rękawiczek ochronnych, które zminimalizowałyby ryzyko rozprzestrzeniania się drobnoustrojów. Z tego powodu dokładne sprzątanie i dezynfekcja takich miejsc jest bardzo ważna.

Częsta dezynfekcja i wietrzenie siłowni i klubów fitness

Każda powierzchnia często dotykana przez gości powinna być równie często dezynfekowana. W wielu miejscach publicznych ogranicza się to jednak do dezynfekcji klamek, krzeseł czy stolików. W przypadku siłowni i klubów fitness goście mają nieustanny kontakt ze sprzętem i dostępnymi na ich terenie akcesoriami. Jak utrzymać higienę w takich miejscach?

Każdy właściciel powinien zagwarantować swoim gościom stanowiska do dezynfekcji wyposażone w specjalny preparat do dezynfekcji rąk. Środki te są na bazie alkoholu, dlatego ich użycie nie wymaga dostępu do bieżącej wody. Ponadto po całkowitym wyparowaniu dłonie nie są śliskie, co jest ważne dla zachowania bezpieczeństwa osób np. podnoszących ciężary.

Ponadto warto zaangażować personel do wspólnego dbania o zdrowie. Można zorganizować stanowiska z preparatami do mycia i dezynfekcji sprzętu i ręcznikami papierowymi. Po każdej osobie, która korzystała z danego sprzętu, powinniśmy go zdezynfekować za pomocą preparatu, aby był w pełni bezpieczny dla kolejnego użytkownika.

Tymi samymi preparatami osoby sprzątające w klubie powinny często dezynfekować klamki, ladę w recepcji, szafki w szatni i ławeczki. Ponadto zaleca się częste wietrzenie pomieszczeń.

Sprzątanie zasadnicze sal treningowych

Tuż przed otwarciem lub po zamknięciu klubu należy przeprowadzić sprzątanie zasadnicze. Podczas niego należy umyć wszelkie powierzchnie płaskie – podłogi, ścianki wspinaczkowe itp. Szczególną uwagę należy zwrócić na prysznice i toalety. Do mycia tych miejsc zawsze wybieraj chemię profesjonalną o sprawdzonej skuteczności. W naszym sklepie znajdziesz środki do czyszczenia łazienek i toalet w ekonomicznych i wygodnych pojemnikach.

W godzinach szczytu, kiedy w klubie przebywa dużo ludzi, toalety powinny być sprzątane częściej. Podczas mycia możesz wykorzystać preparaty uniwersalne o dużej skuteczności. Wówczas osoba sprzątająca nie musi zabierać ze sobą całego wózka z chemią. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się chociażby mleczko Cif czy Domestos.

Zachowanie odpowiedniej higieny i bezpieczeństwa w klubach fitness zależy w dużej mierze od częstej dezynfekcji powierzchni i sprzętu. Zawsze wybieraj do tego sprawdzone środki chemiczne.

Masz pytania? Zadzwoń:

Telefon: 17 8545408

Lub napisz: sklep@softmm.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl