Masz pytania? Zadzwoń!

17-854-54-08

lub napisz: sklep@softmm.com.pl
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Artykuły
Preparaty do odkażania rąk. Dlaczego warto je stosować?

Każdego dnia niezliczoną ilość razy dotykamy różnych przedmiotów i powierzchni. Bardzo często nasze dłonie manipulują też w okolicach twarzy. Czy to poprawiając włosy, drapiąc się po policzku, czy przecierając oko. To wszystko sprawia, że istnieje duże ryzyko przeniesienia w ten sposób bakterii i wirusów do naszego organizmu. Żeby do tego nie dopuścić, powinniśmy ograniczyć dotykanie twarzy, a także dbać o higienę i regularnie przeprowadzać dezynfekcję dłoni. Jakie preparaty do rąk nam się przydadzą?

Skuteczne preparaty do mycia i dezynfekcji sanitariatów i innych powierzchni

Toalety i prysznice w miejscach publicznych potencjalnie mogą być skupiskiem różnych bakterii i drobnoustrojów. Stąd tak ważne jest ich regularne mycie i dezynfekcja. W tym celu należy sięgnąć po profesjonalne artykuły chemiczne, które szybko i skutecznie pozwolą pozbyć się wszystkich zabrudzeń. Co więcej, powłoka, tworzona przez wysokiej jakości środki czystości, sprawia, że brud nie przywiera do powierzchni i usunięcie go jest o wiele łatwiejsze.

Pojemniki na papier toaletowy w publicznych łazienkach - 4 propozycje

Niezbędnym wyposażeniem każdej publicznej toalety jest pojemnik na papier toaletowy. Jego wielkość, kształt i sposób działania zależy od wielu czynników. Wśród nich warto wymienić intensywność użytkowania. Toalety zlokalizowane w budynkach, w których przebywa wiele osób, wymagają innych rozwiązań od tych, rzadziej wykorzystywanych.

Chmura tagów
Jak wyposażyć łazienkę w gabinecie dentystycznym?
Jak wyposażyć łazienkę w gabinecie dentystycznym?

Gabinet dentystyczny jest niezbyt lubianym miejscem, choć z konieczności często odwiedzanym. Jego wystrój i wyposażenie jest dość specyficzne, a z pewnością musi znaleźć tam swoje miejsce choćby niewielkie pomieszczenie przeznaczone na łazienkę – osobną dla pacjentów i osobną dla personelu. Co powinno się w niej znaleźć?

Wyposażenie niezbędne w każdej łazience

Przede wszystkim muszą znaleźć się w niej elementy niezbędne w praktycznie każdej łazience – dozownik do mydłaczy pojemnik na papier toaletowy. To nie tylko kwestia eleganckiego wyglądu pomieszczenia, ale również wygody pacjentów. Gabinet dentystyczny nie jest lubianym miejscem – nietrudno rozlać całą butelkę z mydłem czy zamoczyć całą rolkę papieru toaletowego, kiedy komuś trzęsą się ręce. Nie zapominajmy również, że łazienka dla osób z zewnątrz ma także jeszcze inny cel. Przed zajęciem miejsca w fotelu dentystycznym, pacjent powinien umyć jamę ustną. W łazience nie może więc zabraknąć:

  • sporego lustra,
  • pojemnika na szczoteczki jednorazowe,
  • pojemnika na małe opakowania pasty do zębów.

Wiele zależy jednak od samego gabinetu i chęci dawania takich gratisów swoim pacjentom. Niezastąpiona i konieczna będzie jednak suszarka do rąkczy chociażby ręczniki papierowe. Standardowe wyposażenie w łazience dla personelu jest bardzo podobne. Tutaj jednak obowiązkowo musi się jeszcze znaleźć preparat do dezynfekcji rąk– w wygodnym dozowniku.

Jak dbać o łazienkę w gabinecie dentystycznym?

Tego typu łazienka musi mieć o wiele wyższe standardy czystości niż jakiekolwiek inne w miejscach publicznych. Nie zapominajmy, że każdy element wyposażenia będzie miał styczność z płynami fizjologicznymi pacjentów – śliną, potem, a często nawet z krwią. Dobrym rozwiązaniem do dbania o cały gabinet jest zakup specjalistycznego wózka do sprzątania, dzięki któremu pracownik sprzątający zaoszczędzi czas i lepiej wykona swoje obowiązki. Konieczne jest używanie chemii profesjonalnejdo czyszczenia:

  • podłóg,
  • sanitariatów,
  • urządzeń ceramicznych,
  • szyb,
  • stali nierdzewnej.

Nie ma jednego, uniwersalnego środka, który zdezynfekuje i wyczyści każdy rodzaj powierzchni, stąd nasze zaplecze ze środkami czystości musi być dość spore.

Łazienka w gabinecie dentystycznym to pomieszczenie, które wymaga nie tylko prawidłowego zaprojektowania, by zarówno personel, jak i klienci czuli się komfortowo i wygodnie. Zwróćmy również uwagę, że wszystkie elementy muszą być łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji. Nie oszczędzajmy także na środkach czystości czy profesjonalnym sprzęcie myjącym.

Masz pytania?

Zadzwoń:

17 854 54 08

Napisz:  

sklep@softmm.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl