Jak zdezynfekować mieszkanie po koronawirusie?
Jak zdezynfekować mieszkanie po koronawirusie?

W przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa ważna jest nie tylko higiena osobista, ale także czystość pomieszczeń, w których przebywamy. Wirus może przenosić się nie tylko drogą kropelkową, ale także poprzez zakażoną powierzchnię. W zależności od materiału wykonania danego przedmiotu koronawirus może przetrwać od kilku godzin do nawet kilku dni.

Jakie są zalecenia dotyczące dezynfekcji mieszkania po koronawirusie?

Osoba po przebytej chorobie powinna niezwłocznie zdezynfekować mieszkanie, aby osoby przebywające w nim nie zaraziły się przez dotyk zakażonej powierzchni. W pierwszej kolejności należy przewietrzyć całe mieszkanie bądź użyć oczyszczacza powietrza. Wiele drobnoustrojów unosi się w powietrzu, zanim opadnie na podłogę czy przedmioty w pomieszczeniu.

Chusteczki czy ręczniki papierowe, których używał chory w trakcie choroby, należy wyrzucić. Następnie zdezynfekować wszystkie dotykane przez niego powierzchnie. Duży nacisk należy położyć na dezynfekcje łazienki i toalety. Nie można jednak zapominać o klamkach, włącznikach światła czy telefonach.

Wszelkie ubrania używane przez chorego, prześcieradła, pościel i ręczniki należy wyprać w wysokiej temperaturze. Zalecane jest minimum 60°C. Poduszki i materace, o ile nie ma możliwości prania, można skropić środkami czystości z alkoholem. Na sam koniec należy wyparzyć talerze i sztućce we wrzącej wodzie.

Chemia profesjonalna – najlepsza do dezynfekcji

Do dezynfekcji mieszkania po koronawirusie zaleca się używanie chemii profesjonalnej najlepiej na bazie alkoholu. Wówczas masz pewność, że wszelkie bakterie i wirusy zostały zneutralizowane. Jest to również wygodny sposób czyszczenia, ponieważ alkohol wyparuje z powierzchni i nie trzeba przecierać jej ponownie mokrą szmatką.

W naszym sklepie w kategorii Mycie i dezynfekcja znajdziesz najlepsze środki do dezynfekcji mieszkania. Dostępne są zarówno w małych i poręcznych opakowaniach, jak i ekonomicznych butelkach o dużej pojemności.

Uniwersalnym środkiem jest preparat do dezynfekcji powierzchni Alco Cid. Dostępny jest w opakowaniu o pojemności 5 l. Dzięki temu możesz swobodnie wyczyścić wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu. Z kolei do sanitariatów polecamy preparat myjąco-dezynfekujący SPD 100.

Aby uchronić bliskich przed zarażeniem się koronawirusem, po przebytej chorobie należy dokładnie zdezynfekować mieszkanie. Do wszelkich powierzchni użytkowych najlepiej wykorzystać preparaty na bazie alkoholu, które usuną pozostałe wirusy i bakterie.

Masz pytania? Zadzwoń:

Telefon: 17 8545408

Lub napisz: sklep@softmm.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl