Masz pytania? Zadzwoń!

17-854-54-08

lub napisz: sklep@softmm.com.pl
Kategorie blog
Artykuły
Jakie środki do dezynfekcji powierzchni?

Dezynfekcja powierzchni użytkowych powinna być przeprowadzana regularnie. Szczególnie w dobie pandemii koronawirusa wzrosło zapotrzebowanie na środki do szybkiej dezynfekcji stołów czy klamek drzwi. W naszym sklepie znajdziesz chemię profesjonalną i skuteczne środki do użytku domowego. Sprawdź, w co warto się zaopatrzyć!

Przedświąteczne porządki w czasie pandemii – jakie środki są skuteczne?

Wielkimi krokami zbliżają się święta. Zanim jednak wpadniemy w szał kupowania prezentów i zanurzymy się w atmosferę świąt – czekają nas porządki w domu. To jeden z najważniejszych elementów przygotowania. W końcu na Wigilię z pewnością przyjdzie najbliższa rodzina. Ponadto biorąc pod uwagę obecnie panującą pandemię – tegoroczne porządki powinny być jeszcze dokładniejsze.

 

Jak zadbać o właściwą higienę w zakładzie produkcyjnym?

W każdym miejscu niezwykle ważne, szczególnie w okresie pandemii, jest utrzymanie odpowiedniej higieny. Dotyczy to nie tylko restauracji czy innych miejsc publicznych, ale również zakładów produkcyjnych. Ze względu na dużą powierzchnię takich miejsc, każdorazowe sprzątanie może powodować pewne problemy. Ponadto ze względu na charakter produkcji może dochodzić do powstawania plam trudno zmywalnych. Jak sobie z tym poradzić? O tym w dzisiejszym artykule.

 

Chmura tagów

Jakie środki czystości do lokalu gastronomicznego w dobie pandemii koronawirusa?

Jakie środki czystości do lokalu gastronomicznego w dobie pandemii koronawirusa?

Pandemia wymusza utrzymanie restrykcyjnych zasad higieny w miejscach publicznych. Oczywiście dotyczy to również lokali gastronomicznych, w których duża rotacja gości w ciągu dnia, może prowadzić do większego ryzyka zachorowań. Aby temu zapobiec, warto wyposażyć lokal w odpowiednie środki czystości. Jakie sprawdzą się w tej sytuacji najlepiej?

Płyny do dezynfekcji rąk dla personelu i gości

Jak w każdym innym miejscu publicznym niezwykle istotna jest częsta dezynfekcja rąk. Zobowiązani są do tego nie tylko wszyscy pracownicy restauracji, ale także goście. Nie zawsze jest możliwość i czas, aby dokładnie umyć ręce mydłem. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się preparat do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu. Dzięki niemu szybko i skutecznie zdezynfekujesz dłonie. Polecanym produktem jest preparat do dezynfekcji dłoni Lerasept HR. Po użyciu szybko wyparuje, więc niepotrzebny jest dodatkowy ręcznik do wytarcia dłoni. Ponadto ma neutralne dla skóry pH. 

Preparaty te powinny znajdować się w wielu, najczęściej uczęszczanych miejscach w restauracji. Dla gości na pewno zaraz przy wejściu i przy ubikacji, a dla personelu w kuchni, przy zlewozmywaku i na sali. 

Skuteczna dezynfekcja powierzchni

Oprócz częstego mycia rąk należy po każdym kliencie zdezynfekować stolik. Dotyczy to także wszelkich tacek i przedmiotów, które nie wymagają mycia, ale zostały przekazane klientowi do użycia – np. tace i deski do przynoszenia posiłków czy koszyczki z przyprawami. Najszybszym sposobem ich dezynfekcji będzie przetarcie papierowym ręcznikiem nasączonym preparatem do dezynfekcji powierzchni Preseptol QV. Jest on łatwy w użyciu, skuteczny, szybko wyparowuje i już po chwili dany przedmiot jest gotowy do kontaktu z żywnością. 

Pozostałe środki czystości do mycia kuchni, podłóg i innych powierzchni również spełnią zadanie odkażające. W restauracjach szczególnie polecane są środki chemiczne dla gastronomii, które łatwo poradzą sobie z osadami z tłuszczu i białek.

Dodatkowe wyposażenie lokali w czasie pandemii

Aby zachować maksymalne bezpieczeństwo, warto wyposażyć lokal w dozowniki automatyczne. Dzięki nim nie trzeba dotykać powierzchni dozownika, aby wydobyć z nich płyn do dezynfekcji lub mydło. W naszym sklepie znajdziesz dozownik do mydła lub żelu antybakteryjnego, a także na płyny w sprayu. 

Ponadto należy usunąć suszarki do rąk w toaletach i zastąpić je dozownikiem z papierowymi ręcznikami ZZ. W ten sposób uniknie się niebezpiecznego rozsiewania wirusa. 

Zachowując najwyższe środki ostrożności, Twój lokal może działać bez przeszkód w czasie pandemii. Zadbaj jednak, aby wyposażyć go w odpowiednie środki dezynfekujące

Masz pytania?

Zadzwoń:

17 854 54 08

Napisz:  

sklep@softmm.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl