Masz pytania? Zadzwoń!

17-854-54-08

lub napisz: sklep@softmm.com.pl
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Artykuły
Jak wybrać wózek do sprzątania?

Utrzymanie czystości w obiektach użyteczności publicznej takich jak szpitale, hotele, czy urzędy wymaga właściwej organizacji pracy i zastosowania odpowiednich narzędzi. Wśród tych ostatnich nieocenioną wartość stanowią wózki do sprzątania.

Sprzątanie hotelu - niezawodne środki

Czystość pokoju to jedna z najistotniejszych kwestii, na którą zwracają uwagę goście hotelowi. Dbałość o ich zadowolenie staje się kluczowa dla hotelarzy, którym zależy na nieposzlakowanej opinii i rozwiniętym systemie poleceń. Dobry wizerunek placówki hotelowej można stworzyć też w internecie.

O czym warto pamiętać, sprzątając powierzchnie sportowe?

Powierzchnie na halach sportowych czy zakrytych boiskach są bardzo specyficzne. Muszą zapewniać nie tylko wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale także mieć określone parametry fizyczne, jak chociażby współczynnik sprężystości czy antypoślizgowość. Jak sprzątać tego typu obiekty i o czym warto pamiętać?

Chmura tagów
Jakimi środkami czyścić kuchnię?
Jakimi środkami czyścić kuchnię?

Kuchnia to jedno z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń w domu. Jest to tym samym również miejsce, które najtrudniej utrzymać w czystości. Tłuszcz, opary z gotowania i pozostałości jedzenia mogą stanowić wyzwanie - szczególnie kiedy brakuje nam regularności w sprzątaniu. Jakich zatem środków użyć, aby sprzątanie było łatwe i efektywne?

Środki czystości – co jest najbardziej skuteczne?

Środki czystości to podstawa w czyszczeniu każdego pomieszczenia. Muszą być odpowiednio dobrej jakości, aby poradzić sobie z nawet najbardziej uporczywymi zabrudzeniami.

  • gdy chcemy doprowadzić do porządku zlew czy kuchenkę, warto skorzystać z takich produktów jak na przykład CIF. Produkt ten rozpuści tłuszcz i pozostawi blask.

  • jeśli chcemy umyć naczynia po uroczystej kolacji czy obiedzie warto skorzystać z Fairy - nada się do sztućców, garnków czy patelni.

  • podłogę w kuchni warto umyć na przykład Ajax-em. Nie tylko zapewni czystość, ale zagwarantuje przyjemny zapach.

W przypadku sprzętów kuchennych warto zastosować specjalnie dedykowane produkty, aby mieć pewność, że poradzą sobie z trudnym do usunięcia brudem. Najbardziej pewnym wyborem może okazać się chemia profesjonalna. Do wyboru mamy dedykowane środki:

  • do mycia podłóg,

  • do urządzeń ceramicznych,

  • do mycia szyb,

  • do utrzymywania w czystości stali nierdzewnej.

Stosowanie w hotelach i restauracjach świadczy o tym, że są to skuteczne środki na trudne do usunięcia zanieczyszczenia. Dzięki stosowaniu chemii profesjonalnej mamy nie tylko gwarancję czystej kuchni, ale również bezpieczeństwa dla zdrowia.

Co oprócz środków czystości?

Oprócz wyboru środka myjącego warto zadbać o inne akcesoria, które mogą być bardzo przydatne w sprzątaniu. Należą do nich m.in. ręczniki papierowe. Pozwalają na szybkie umycie kuchni wybranym środkiem i jednoczesne wytarcie powierzchni na sucho. Dzięki temu unikniemy smug na sprzętach kuchennych i zapobiegniemy wnikaniu środka w blat. Jednorazowe ręczniki możemy również od razu wyrzucić do kosza.

Zachowaj bezpieczeństwo

W czasie sprzątania i kontaktu skóry ze środkami chemicznymi należy stosować kilka zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim, powinniśmy zawsze zakładać rękawiczki. Dzięki nim unikamy kontaktu ze środkiem czystości i zmniejszamy ryzyko wystąpienia podrażnień oraz uszkodzeń skóry. Rękawiczki chronią również skórę dłoni przed zbyt szybkim pojawieniem się oznak starzenia. Kolejnym nawykiem, który powinniśmy w sobie wyrobić, jest mycie rąk po każdym sprzątaniu. Najlepszy do tego będzie preparat do dezynfekcji rąk. Dzięki niemu zyskamy pewność, że ręce będą pozbawione wszelkich zanieczyszczeń i bakterii pozostałych po sprzątaniu. Jeśli nie posiadamy tego typu środków, wystarczy również mydło w płynie. Najważniejsze, aby ręce umyć dokładnie, a następnie wysuszyć.

Kuchnia to pomieszczenie, które powinno być utrzymywane w czystości na bieżąco. Aby sprzątanie było łatwiejsze i przyjemniejsze, należy regularnie usuwać zabrudzenia i nie doprowadzać do ich wyschnięcia. Dzięki odpowiednio dobranym środkom czystości i akcesoriom, sprzątanie nie musi być uciążliwe, a kuchnia może zawsze lśnić czystością.

Masz pytania?

Zadzwoń:

17 854 54 08

Napisz:  

sklep@softmm.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl