Masz pytania? Zadzwoń!

17-854-54-08

lub napisz: sklep@softmm.com.pl
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Artykuły
Jak zadbać o higienę i bezpieczeństwo w miejscu pracy?

Pandemia wywołana koronawirusem sprawiła, że wielu przedsiębiorców zdecydowało się wysłać swoich pracowników do domów, żeby to w nich wypełniali swoje codzienne obowiązki służbowe. Jednak po kilkutygodniowej pracy zdalnej przychodzi czas, kiedy część firm powoli wraca do normalnego funkcjonowania. W jaki sposób zadbać o stanowisko pracy, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzenianie się wirusa?

Preparaty do odkażania rąk. Dlaczego warto je stosować?

Każdego dnia niezliczoną ilość razy dotykamy różnych przedmiotów i powierzchni. Bardzo często nasze dłonie manipulują też w okolicach twarzy. Czy to poprawiając włosy, drapiąc się po policzku, czy przecierając oko. To wszystko sprawia, że istnieje duże ryzyko przeniesienia w ten sposób bakterii i wirusów do naszego organizmu. Żeby do tego nie dopuścić, powinniśmy ograniczyć dotykanie twarzy, a także dbać o higienę i regularnie przeprowadzać dezynfekcję dłoni. Jakie preparaty do rąk nam się przydadzą?

Skuteczne preparaty do mycia i dezynfekcji sanitariatów i innych powierzchni

Toalety i prysznice w miejscach publicznych potencjalnie mogą być skupiskiem różnych bakterii i drobnoustrojów. Stąd tak ważne jest ich regularne mycie i dezynfekcja. W tym celu należy sięgnąć po profesjonalne artykuły chemiczne, które szybko i skutecznie pozwolą pozbyć się wszystkich zabrudzeń. Co więcej, powłoka, tworzona przez wysokiej jakości środki czystości, sprawia, że brud nie przywiera do powierzchni i usunięcie go jest o wiele łatwiejsze.

Chmura tagów

Jakimi środkami czyścić kuchnię?

Jakimi środkami czyścić kuchnię?

Kuchnia to jedno z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń w domu. Jest to tym samym również miejsce, które najtrudniej utrzymać w czystości. Tłuszcz, opary z gotowania i pozostałości jedzenia mogą stanowić wyzwanie - szczególnie kiedy brakuje nam regularności w sprzątaniu. Jakich zatem środków użyć, aby sprzątanie było łatwe i efektywne?

Środki czystości – co jest najbardziej skuteczne?

Środki czystości to podstawa w czyszczeniu każdego pomieszczenia. Muszą być odpowiednio dobrej jakości, aby poradzić sobie z nawet najbardziej uporczywymi zabrudzeniami.

  • gdy chcemy doprowadzić do porządku zlew czy kuchenkę, warto skorzystać z takich produktów jak na przykład CIF. Produkt ten rozpuści tłuszcz i pozostawi blask.

  • jeśli chcemy umyć naczynia po uroczystej kolacji czy obiedzie warto skorzystać z Fairy - nada się do sztućców, garnków czy patelni.

  • podłogę w kuchni warto umyć na przykład Ajax-em. Nie tylko zapewni czystość, ale zagwarantuje przyjemny zapach.

W przypadku sprzętów kuchennych warto zastosować specjalnie dedykowane produkty, aby mieć pewność, że poradzą sobie z trudnym do usunięcia brudem. Najbardziej pewnym wyborem może okazać się chemia profesjonalna. Do wyboru mamy dedykowane środki:

  • do mycia podłóg,

  • do urządzeń ceramicznych,

  • do mycia szyb,

  • do utrzymywania w czystości stali nierdzewnej.

Stosowanie w hotelach i restauracjach świadczy o tym, że są to skuteczne środki na trudne do usunięcia zanieczyszczenia. Dzięki stosowaniu chemii profesjonalnej mamy nie tylko gwarancję czystej kuchni, ale również bezpieczeństwa dla zdrowia.

Co oprócz środków czystości?

Oprócz wyboru środka myjącego warto zadbać o inne akcesoria, które mogą być bardzo przydatne w sprzątaniu. Należą do nich m.in. ręczniki papierowe. Pozwalają na szybkie umycie kuchni wybranym środkiem i jednoczesne wytarcie powierzchni na sucho. Dzięki temu unikniemy smug na sprzętach kuchennych i zapobiegniemy wnikaniu środka w blat. Jednorazowe ręczniki możemy również od razu wyrzucić do kosza.

Zachowaj bezpieczeństwo

W czasie sprzątania i kontaktu skóry ze środkami chemicznymi należy stosować kilka zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim, powinniśmy zawsze zakładać rękawiczki. Dzięki nim unikamy kontaktu ze środkiem czystości i zmniejszamy ryzyko wystąpienia podrażnień oraz uszkodzeń skóry. Rękawiczki chronią również skórę dłoni przed zbyt szybkim pojawieniem się oznak starzenia. Kolejnym nawykiem, który powinniśmy w sobie wyrobić, jest mycie rąk po każdym sprzątaniu. Najlepszy do tego będzie preparat do dezynfekcji rąk. Dzięki niemu zyskamy pewność, że ręce będą pozbawione wszelkich zanieczyszczeń i bakterii pozostałych po sprzątaniu. Jeśli nie posiadamy tego typu środków, wystarczy również mydło w płynie. Najważniejsze, aby ręce umyć dokładnie, a następnie wysuszyć.

Kuchnia to pomieszczenie, które powinno być utrzymywane w czystości na bieżąco. Aby sprzątanie było łatwiejsze i przyjemniejsze, należy regularnie usuwać zabrudzenia i nie doprowadzać do ich wyschnięcia. Dzięki odpowiednio dobranym środkom czystości i akcesoriom, sprzątanie nie musi być uciążliwe, a kuchnia może zawsze lśnić czystością.

Masz pytania?

Zadzwoń:

17 854 54 08

Napisz:  

sklep@softmm.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl