Kiedy myć, a kiedy dezynfekować ręce?
Kiedy myć, a kiedy dezynfekować ręce?

Częste mycie rąk jest istotne dla zachowania zdrowia. Wiele wirusów i bakterii w tym koronawirus SARS-CoV-2, który wywołał obecną pandemię, jest wrażliwych na wszelkie preparaty rozpuszczające tłuszcz. Z tego powodu w ochronie naszego zdrowia skuteczne będzie zarówno mycie rąk ciepłą wodą z mydłem, jak i dezynfekowanie preparatem na bazie alkoholu. Kiedy myć ręce, a kiedy je dezynfekować?

Mydło – najlepsze do walki z wirusami

Po wszelkiego rodzaju mydła sięgamy, kiedy na dłoniach i rękach zalega brud. Środki te są skuteczne w przypadku plam po błocie, oleju czy niektórych farb. Warto jednak myć ręce mydłem nie tylko w przypadku widocznych zanieczyszczeń.

Częste i dokładne mycie rąk skutecznie chroni przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, w tym wirusem wywołującym chorobę Covid-19. Według zaleceń sanepidu ręce powinno się myć przez 40-60 sekund w letniej wodzie. Należy dokładnie namydlić ręce mydłem w płynie lub w kostce, umyć przestrzenie między palcami, powierzchnię dłoni i okolice paznokci.

Po umyciu rąk należy osuszyć dłonie ręcznikiem papierowym lub suszarką do rąk.

Preparat do dezynfekcji rąk do częstego odkażania

W dobie obecnej pandemii koronawirusa powinno się odkażać dłonie jak najczęściej. Każdy kontakt z potencjalnie zakażoną powierzchnią może przenieść na dłonie wirusy. Niestety nie zawsze jest możliwość umycia rąk mydłem pod bieżącą wodą.

W takich sytuacjach sięgnij po preparaty do dezynfekcji rąk. Środki te dostępne są w formie żelu lub płynu. Ich skuteczność w walce z wirusami zależy od stężenia alkoholu – powinno ono wynosić minimum 65%. Takim składem cechuje się m.in. preparat do dezynfekcji rąk Antiseptus Plus. Dostępny jest w butelkach o pojemności 500 ml.

Zawartość alkoholu sprawia, że po dezynfekcji nie musisz wycierać rąk ręcznikiem. Alkohol wyparowuje, a dłonie pozostają czyste i suche. To powoduje, że preparat do dezynfekcji rąk sprawdza się także podczas podróży. Czy to podczas jazdy autobusem, samolotem, czy choćby podczas spaceru w lesie, preparat ten pozwoli Ci zdezynfekować dłonie w każdej chwili, gdy masz taką potrzebę. Wówczas warto wybierać preparaty w małych butelkach, które z łatwością zmieścisz w kieszeni czy torebce.

W przypadku mocnych i widocznych zabrudzeń dłoni należy dokładnie umyć je pod bieżącą wodą mydłem w kostce lub płynie. W neutralizacji niewidocznych wirusów i bakterii równie dobrze sprawdzi się mydło, jak preparat do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu. Preparaty do dezynfekcji są za to dobrym sposobem na zachowanie higieny poza domem.

Masz pytania? Zadzwoń:

Telefon: 17 8545408

Lub napisz: sklep@softmm.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl