Sprzątanie obiektów przemysłowych – jakie urządzenia się przydadzą?
Sprzątanie obiektów przemysłowych – jakie urządzenia się przydadzą?

Zwykły mop, odkurzacz lub szczotka nie wystarczą do sprzątania obiektów przemysłowych. W tych miejscach niezbędne są urządzenia o większej mocy i skuteczności. W jakie sprzęty powinna być wyposażona każda firma sprzątająca obiekty przemysłowe?

Zamiatarki, szorowarki i automaty myjące do sprzątania hal

W obiektach przemysłowych, np. halach produkcyjnych, czy magazynach często dochodzi do rozlania lub rozsypania różnych produktów - od piasków, cementów po oleje. Wszystko to ląduje na posadzce. Pierwszym krokiem powinno być zebranie wszystkich luźnych zanieczyszczeń z podłogi. W tym wypadku zwykły odkurzacz przemysłowy może jednak nie wystarczyć.

Lepiej zastosować zamiatarki przystosowane do sprzątania powierzchni twardych. Możesz nimi odkurzyć posadzki betonowe wykończone kostką brukową czy asfaltem. Urządzenia te wyposażone są w szczotki i pojemniki na odpady. Modele samojezdne zasilane są zazwyczaj benzyną.

Na posadzce mogą znaleźć się także plamy z różnych cieczy. W ich usunięciu najlepiej sprawdzą się urządzenia szorująco-zbierające. Jednocześnie podają na podłogę wodę z płynem, szorują ją i zbierają brudną wodę. Dzięki temu wystarczy raz przejechać posadzkę, aby ją wyczyścić. Na podłodze nie zalega woda, co wpływa na zachowanie bezpieczeństwa pracowników.

W przypadku trudniejszych plam czy warstw brudu zalegających w mało uczęszczanych miejscach należy zastosować szorowarki. Są to urządzenia o dużej sile, wyposażone w szczotki, które doskonale zdzierają wierzchnią warstwę i usuwają zalegające plamy.

Odkurzacze przemysłowe i wózki serwisowe idealne do sprzątania zaplecza

W obiektach przemysłowych sprząta się nie tylko rozległe hale, ale i pomieszczenia zapleczowe takie jak biura czy pokoje socjalne. W nich podłoga zazwyczaj wykończona jest wykładziną dywanową, płytkami czy panelami. Do ich umycia zastosuj odkurzacze przemysłowe. W przypadku brudnego dywanu czy tapicerki najlepiej sprawdzą się odkurzacze piorące.

Oprócz tego ekipę sprzątającą warto wyposażyć w wózek do sprzątania na którym będą mogli przewozić mniejsze akcesoria i płyny do czyszczenia np. mebli czy okien.

W obiektach przemysłowych należy zastosować specjalistyczne urządzenia, które pozwolą szybko usunąć nawet najtrudniejsze plamy. Na posadzkach twardych sprawdzą się zamiatarki i urządzenia szorująco-myjące. Z kolei na zapleczu lepiej sprawdzą się odkurzacze przemysłowe. Oprócz specjalistycznych maszyn nie zapomnij dobrać skutecznej chemii profesjonalnej do różnych rodzajów plam i powierzchni.

Masz pytania? Zadzwoń:

Telefon: 17 8545408

Lub napisz: sklep@softmm.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl