Masz pytania? Zadzwoń!

17-854-54-08

lub napisz: sklep@softmm.com.pl
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Artykuły
Jak zadbać o higienę i bezpieczeństwo w miejscu pracy?

Pandemia wywołana koronawirusem sprawiła, że wielu przedsiębiorców zdecydowało się wysłać swoich pracowników do domów, żeby to w nich wypełniali swoje codzienne obowiązki służbowe. Jednak po kilkutygodniowej pracy zdalnej przychodzi czas, kiedy część firm powoli wraca do normalnego funkcjonowania. W jaki sposób zadbać o stanowisko pracy, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzenianie się wirusa?

Preparaty do odkażania rąk. Dlaczego warto je stosować?

Każdego dnia niezliczoną ilość razy dotykamy różnych przedmiotów i powierzchni. Bardzo często nasze dłonie manipulują też w okolicach twarzy. Czy to poprawiając włosy, drapiąc się po policzku, czy przecierając oko. To wszystko sprawia, że istnieje duże ryzyko przeniesienia w ten sposób bakterii i wirusów do naszego organizmu. Żeby do tego nie dopuścić, powinniśmy ograniczyć dotykanie twarzy, a także dbać o higienę i regularnie przeprowadzać dezynfekcję dłoni. Jakie preparaty do rąk nam się przydadzą?

Skuteczne preparaty do mycia i dezynfekcji sanitariatów i innych powierzchni

Toalety i prysznice w miejscach publicznych potencjalnie mogą być skupiskiem różnych bakterii i drobnoustrojów. Stąd tak ważne jest ich regularne mycie i dezynfekcja. W tym celu należy sięgnąć po profesjonalne artykuły chemiczne, które szybko i skutecznie pozwolą pozbyć się wszystkich zabrudzeń. Co więcej, powłoka, tworzona przez wysokiej jakości środki czystości, sprawia, że brud nie przywiera do powierzchni i usunięcie go jest o wiele łatwiejsze.

Chmura tagów
Wymagania dotyczące toalet dla niepełnosprawnych
Wymagania dotyczące toalet dla niepełnosprawnych

Toaleta dla niepełnosprawnych powinna spełniać wymagania pod względem funkcjonalności i odpowiadać normom prawnym. Jej projekt będzie się zdecydowanie różnił od toalet użytkowanych przez osoby zdrowe. Na czym polegają te różnice?

W toalecie dla niepełnosprawnych wymiary pomieszczenia powinny stwarzać komfortowe warunki do swobodnego przemieszczania się przez osobę, która porusza się na wózku inwalidzkim. Niezwykle istotne jest również umieszczenie sanitariatów oraz innego wyposażenia na odpowiedniej wysokości. Mówią o tym stosowane akty prawne.

Toaleta dla niepełnosprawnych - przepisy

Odpowiednich zapisów można szukać zarówno w aktach prawnych ustanowionych w Polsce, jak i w prawie międzynarodowym. Niestety polskie przepisy nie dają jasnych wytycznych. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie określa jedynie ogólnie sposób wyposażenia takich pomieszczeń. Nieco więcej szczegółów znajdziemy w aktach prawa międzynarodowego. Warto zapoznać się z normą DIN 18024-2, w której opisano między innymi wysokość i sposób montażu poszczególnych urządzeń.

Uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych

W toaletach dla osób niepełnosprawnych nie może zabraknąć specjalnych uchwytów. Kształt uchwytu i sposób jego montażu może być uzależniony od rodzaju niepełnosprawności. Co do ich budowy obowiązuje jedna istotna zasada. Powinny mieć jednolitą powierzchnię i niewielką liczbę łączeń, co ogranicza osadzanie się zanieczyszczeń.

Poręcze dla niepełnosprawnych mogą przybierać różną formę. W niektórych przypadkach będą to poręcze uchylne, w innych montowane na stałe. Ich zadaniem jest poprawienie komfortu samodzielnego korzystania z sanitariatów oraz prysznica przez osoby z niepełnosprawnością ruchową, a także osoby starsze. Uchwyty powinny być montowane przy ścianie w taki sposób, by nie ograniczały użytkownikom przestrzeni. Tam, gdzie nie jest to możliwe, zastosowanie mogą znaleźć uchwyty uchylne.

Reasumując…

W toalecie dla niepełnosprawnych ważne jest zastosowanie udogodnień, które poprawią komfort korzystania z pomieszczenia. Osoba, która projektuje wnętrze, powinna zwrócić uwagę na takie szczegóły, jak wysokość, na jakiej znajdzie się dozownik na mydło czy szafka z kosmetykami, a także sposób montażu poręczy dla niepełnosprawnych. Pomieszczenie, nawet w przypadku niewielkiej powierzchni musi umożliwiać wygodne manewrowanie wózkiem inwalidzkim i swobodny dostęp do miski ustępowej i umywalki.

Masz pytania?

Zadzwoń:

17 854 54 08

Napisz:  

sklep@softmm.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl