Masz pytania? Zadzwoń!

17-854-54-08

lub napisz: sklep@softmm.com.pl
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Artykuły
Pojemniki na papier toaletowy w publicznych łazienkach - 4 propozycje

Niezbędnym wyposażeniem każdej publicznej toalety jest pojemnik na papier toaletowy. Jego wielkość, kształt i sposób działania zależy od wielu czynników. Wśród nich warto wymienić intensywność użytkowania. Toalety zlokalizowane w budynkach, w których przebywa wiele osób, wymagają innych rozwiązań od tych, rzadziej wykorzystywanych.

Jak wybrać wózek do sprzątania?

Utrzymanie czystości w obiektach użyteczności publicznej takich jak szpitale, hotele, czy urzędy wymaga właściwej organizacji pracy i zastosowania odpowiednich narzędzi. Wśród tych ostatnich nieocenioną wartość stanowią wózki do sprzątania.

Chmura tagów
Wymagania dotyczące toalet dla niepełnosprawnych
Wymagania dotyczące toalet dla niepełnosprawnych

Toaleta dla niepełnosprawnych powinna spełniać wymagania pod względem funkcjonalności i odpowiadać normom prawnym. Jej projekt będzie się zdecydowanie różnił od toalet użytkowanych przez osoby zdrowe. Na czym polegają te różnice?

W toalecie dla niepełnosprawnych wymiary pomieszczenia powinny stwarzać komfortowe warunki do swobodnego przemieszczania się przez osobę, która porusza się na wózku inwalidzkim. Niezwykle istotne jest również umieszczenie sanitariatów oraz innego wyposażenia na odpowiedniej wysokości. Mówią o tym stosowane akty prawne.

Toaleta dla niepełnosprawnych - przepisy

Odpowiednich zapisów można szukać zarówno w aktach prawnych ustanowionych w Polsce, jak i w prawie międzynarodowym. Niestety polskie przepisy nie dają jasnych wytycznych. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie określa jedynie ogólnie sposób wyposażenia takich pomieszczeń. Nieco więcej szczegółów znajdziemy w aktach prawa międzynarodowego. Warto zapoznać się z normą DIN 18024-2, w której opisano między innymi wysokość i sposób montażu poszczególnych urządzeń.

Uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych

W toaletach dla osób niepełnosprawnych nie może zabraknąć specjalnych uchwytów. Kształt uchwytu i sposób jego montażu może być uzależniony od rodzaju niepełnosprawności. Co do ich budowy obowiązuje jedna istotna zasada. Powinny mieć jednolitą powierzchnię i niewielką liczbę łączeń, co ogranicza osadzanie się zanieczyszczeń.

Poręcze dla niepełnosprawnych mogą przybierać różną formę. W niektórych przypadkach będą to poręcze uchylne, w innych montowane na stałe. Ich zadaniem jest poprawienie komfortu samodzielnego korzystania z sanitariatów oraz prysznica przez osoby z niepełnosprawnością ruchową, a także osoby starsze. Uchwyty powinny być montowane przy ścianie w taki sposób, by nie ograniczały użytkownikom przestrzeni. Tam, gdzie nie jest to możliwe, zastosowanie mogą znaleźć uchwyty uchylne.

Reasumując…

W toalecie dla niepełnosprawnych ważne jest zastosowanie udogodnień, które poprawią komfort korzystania z pomieszczenia. Osoba, która projektuje wnętrze, powinna zwrócić uwagę na takie szczegóły, jak wysokość, na jakiej znajdzie się dozownik na mydło czy szafka z kosmetykami, a także sposób montażu poręczy dla niepełnosprawnych. Pomieszczenie, nawet w przypadku niewielkiej powierzchni musi umożliwiać wygodne manewrowanie wózkiem inwalidzkim i swobodny dostęp do miski ustępowej i umywalki.

Masz pytania?

Zadzwoń:

17 854 54 08

Napisz:  

sklep@softmm.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl