Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Artykuły
O czym warto pamiętać, sprzątając powierzchnie sportowe?

Powierzchnie na halach sportowych czy zakrytych boiskach są bardzo specyficzne. Muszą zapewniać nie tylko wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale także mieć określone parametry fizyczne, jak chociażby współczynnik sprężystości czy antypoślizgowość. Jak sprzątać tego typu obiekty i o czym warto pamiętać?

Jakimi środkami czyścić kuchnię?

Kuchnia to jedno z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń w domu. Jest to tym samym również miejsce, które najtrudniej utrzymać w czystości. Tłuszcz, opary z gotowania i pozostałości jedzenia mogą stanowić wyzwanie - szczególnie kiedy brakuje nam regularności w sprzątaniu. Jakich zatem środków użyć, aby sprzątanie było łatwe i efektywne?

Chmura tagów
Wyposażenie łazienek publicznych - co powinno się w nich znaleźć
Wyposażenie łazienek publicznych - co powinno się w nich znaleźć

Wygospodarowanie pomieszczenia na łazienkę publiczną jest niezbędne w lokalach gastronomicznych, hotelach czy centrach handlowych. By była w pełni funkcjonalna, musimy zadbać o jej prawidłowe wyposażenie. Mowa tu nie tylko o sanitariatach, ale również niewielkich, ale bardzo przydatnych elementach.

By papieru nie zabrakło

Wszędzie tam, gdzie jest toaleta, potrzebny jest również papier toaletowy. By jednak uniknąć nieporządku, który mogą wywołać klienci oraz ciągłego wchodzenia do łazienki publicznej celem sprawdzenia zapasu tego produktu, warto zakupić odpowiedni pojemnik na papier toaletowy. Najlepiej sprawdzą się te duże modele, zamykane na kluczyk. Walcząc z nadużywaniem tego produktu przez gości, warto się zastanowić nad specjalnym dozownikiem. Regulowany hamulec i system tnący pozwala nabrać tyle papieru, ile jest to potrzebne – bez jego marnowania.

Strefa do mycia rąk

W strefie do mycia rąk, poza oczywiście samymi umywalkami, muszą się znaleźć:

  • pojemniki na mydło w płynie
  • ręczniki papierowe
  • suszarka do rąk
  • pojemnik na zużyte ręczniki.

Mydło w płynie najlepiej również umieścić w specjalnym dozowniku, który po naciśnięciu zaoferuje idealną ilość substancji do umycia rąk. Taki pojemnik na mydło może mieć różną wielkość. Nasz wybór powinien zależeć od ilości osób, które korzystają z łazienki w określonym czasie. Zamiast zwykłego kosmetyku możemy również zapewnić odwiedzającym preparat do dezynfekcji rąk. Dodatkowo warto zaprojektować dwa rozwiązania do wysuszenia rąk. Ręczniki papierowe ZZ są bardzo przydatne, jeśli trzeba przetrzeć powierzchnię umywalki lub osuszyć twarz. Suszarka do rąk jest jednak mniej problematyczna i nie pozostawia odpadów w postaci zużytego papieru.

Miejsce dla osoby sprzątającej

Już projektując łazienkę publiczną, musimy uwzględnić w niej niewielkie pomieszczenie, w którym znajdą się środki czystości i narzędzia do utrzymania pomieszczenia w czystości. Tam swoje miejsce powinien znaleźć również wózek do sprzątania, dzięki któremu osoba z obsługi upora się z zadaniem szybciej i lepiej. Ochronimy również naszą własność przed działaniem osób nieuprawnionych. Pamiętajmy, że chemia profesjonalna, choć bardzo skuteczna i wydajna, jest droższa od domowych odpowiedników.

Zadbajmy, by w łazience publicznej znalazły się wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. Oferując naszym klientom i gościom dobrze wyposażone i zaopatrzone pomieszczenie sanitarne, zyskamy w ich oczach i okażemy im szacunek – niezależnie, czy mogą z niego skorzystać tylko nasi klienci, czy osoby przychodzące z ulicy.

Masz pytania?

Zadzwoń:

17 854 54 08

Napisz:  

sklep@softmm.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl