Czyste okna bez smug – podpowiadamy jak uzyskać najlepszy efekt
Czyste okna bez smug – podpowiadamy jak uzyskać najlepszy efekt

Mycie okien kojarzy się z czasochłonnym i niezbyt przyjemnym zajęciem. Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad i wybrać odpowiednie środki czystości aby zaoszczędzić czas i znacznie uprościć wykonywanie tej czynności. Czyste, lśniące okna zapewniają prawidłowy przepływ światła a także są wizytówką każdego domu.

 

 

Kiedy myć okna?

Odpowiednia pora dnia a także temperatura to podstawa. Pogoda ma ogromny wpływ na efekt końcowy. Zdecydowanie nie należy myć okien w upalny dzień, kiedy szyby są już nagrzane od słońca. Powoduje to bardzo szybkie wysychanie płynów do szyb i powstawanie uciążliwych zacieków. Nie zaleca się także mycia szyb w mroźne dni. Cząsteczki wody mogą zamarzać utrudniając pracę.

Czym myć okna?

Najpopularniejszym sposobem jest użycie specjalnego płynu do mycia szyb i ściereczki z mikrofibry bądź ręczników papierowych. Najwięcej jednak będzie zależeć od wyboru dobrego płynu do szyb. Tutaj postawmy na polecany Preparat Glass Cleaner. Z łatwością usuwa brud i pozostawia czyste szyby bez smug. Do mycia szyb warto też wykorzystać Ściereczki z mikrofibry, które są niezwykle chłonne i delikatne.

Pomocne mogą także okazać się Myjka do szyb i Ściągacz do szyb. Znacznie ułatwia to pracę w przypadku dużych przeszklonych powierzchni. Myjka do szyb to bardzo przydatny gadżet podczas mycia. Najpierw rozprowadzamy detergent a następnie zaczynamy proces czyszczenia. Istotne jest, aby nie przesuwać myjką od góry do dołu a wykonywać ruch zygzakowaty. Dzięki temu cały brud jest ściągany w dół.

Ściągacz do szyb to kolejne, bardzo przydatne urządzenie. Dociskamy ściągaczkę do szyby a następnie przesuwamy powolnym ale dokładnym ruchem w dół. Mycie zaczynamy od górnego, lewego boku. Bardzo ważne jest, aby po każdym ruchu przetrzeć końcówkę ściągaczki. Tym sposobem myjemy całą powierzchnię okna. 

Do miejsc z utrudnionym dostępem do mycia zdecydowanie należy wybrać Drążek teleskopowy

A więc jak myć okna?

Najważniejsza zasada – szyby myjemy na końcu! Mycie okien należy rozpocząć od umycia ram i parapetów. Jeśli zmienimy kolejność to z pewnością zabrudzimy wcześniej umyte już szyby.

Zachowanie odpowiedniej kolejności i użycie dobrych środków czystości zapewni każdemu oczekiwany efekt – czyste i lśniące okna bez smug.

Masz pytania? Zadzwoń:

Telefon: 17 8545408

Lub napisz: sklep@softmm.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl